Cengiz Han, Bu Kadar İT acuna çok fazla, demedi, ama kendisine İTLİK yapan herkesi öldürdü!


Ahmet Haldun Terzioğlu DESTANCI
ahterzioglu@orhuntv.com
 
 

Köpek demiyorum! Sakın yanlış anlamayın. Köpek, Moğollarda kutsal bir hayvandı. Bir orun olarak kullanılırdı. Hatta Cengiz Han, yakın yoldaşlarına "Köpeklerim" derdi. 

İT, diyorum.
Gerçekten çok fazla.
Ağzından salyalar akarak ona buna saldıran, ısırmayı bile beceremeyip ha bire tehdit eden.
 
Cengiz Han için kişi öldürmek çok sıradan bir işti. Katliama bayılırdı. Asla acıma duygusu yoktu. Çok gerekçe de aramazdı. Yok edin, buyruğunu verince geri almazdı buyruğunu. Hatta katliamları zevkle izlerdi. Yurdunu savunmayanların, korumakla yükümlü oldukları kaleleri korumayıp teslim edenlerin, yiğitçe savaşmayıp kancıklığa soyunanların acılar içinde ölmesi gerektiğine inanırdı. 
Acılar içinde.
İnleyerek.
Yalvararak.
Ağlayarak.
Onlar zırlarken gözünü bile kırpmadan bakar, tükürürdü. 
 
Ama erlik görünce yiğitlik görünce mertlik görünce gözleri parlardı. Hayrandı bu üstünlüklere. Cemalettin Harezmşah ona karlı kahramanca savaşırken, öylece bakmış, keşke benim oğlum olsaydı, demişti. Keşke benim oğlum olsaydı...
 
İşte bu ulu han, acımasızlığı ile acunu kana bularken bile bir sistem uygulardı. Savaşlarda da... Hatta barış yaptığında da... Sisteminin bozulmasına dayanamaz, asla izin vermezdi. 
 
Benzer davranışları Emir Timur'da görüyoruz. O da acımasız o da kıyınlandırıcı ve bağışlaması az bir ulu kişi. Ama bilime, bilgelere, sanatçılara, yazarlara öylesine saygılı ki! Onların kılına bile zarar vermez. 
 
Çağ bir garip oldu. Acunu yönetmeye soyunan büyük diyeceğimiz devletlerin yöneticilerine bakıyoruz. Çoğu kovalar, kişiliksiz, soytarı hatta deli. Hele bir Trump var! Tanrı onun canını tez zamanda alsın ve acunu kurtarsın. 
Öyle kötü bir çağdayız ki. Bugün acunu titreten Korona virüs bile çok yönetenden kimlikli, kişilikli. Çin'de çıktığı için bile onun ne denli usul bir virüs olduğunu anlayabiliriz. Epeyce rezil Çinli yok oldu sayesinde. Namussuzlar, Tanrı'nın onlara kıyın diye gönderdiği virüsü bile bile yaymasalardı, virüse boğulsalardı, Doğu Türkistan'da yaptıkları katliamların, işkencelerini soykırımın, Türk yağılığının karşılığı İT Çinlilerden aldı diye sevinecektik. Olmadı. Şerefsizler yaydılar pisliklerini. Çünkü İTler. Hayır Hitler değil, itler. Ha Hitler adında da bir itlik var dikkat ederseniz. O da acunu kana boğan bir şerefsizdi. 
Geçmişte, çeliğin su aldığı çağlarda, erlikle itlik hemen ayrılırdı. er iti boğardı. Boynunu kılıcı vurur, onu ayağa başsız iken tiptir titretip boylu boyunca yere sererde.
Köroğlu'nun dediği gibi "Tüfek icat oldu mertlik bozuldu!" Sonra nükleer işin içine girdi ortalık İt doldu. 
 
Acun bu kadar iti ve itliği kaldırmaz. Bir Cengiz Han çıkar ve itleri acı çektire çektire, canlı canlı derilerini yüzerek, kaynar suda haşlanarak, gebertir, diye bir umudumuz var. 
Canımızı sıkan, bu güzelim millete musallat olan itler. Salyalı ağızları ile sosyal medyayı bok edip ona buna dalan troller. Orunlarını kullanarak dokunulmazlık şemsiyesi altında her gün birine hırlayan kişiliksizler. 
Yalan, fitne, iğrenç, iftiralar, ahlaksızlık, şarlatanlık ve itlik...
 
Gel Cengiz Han, sadık köpeklerinle dön acuna ve şu itleri bir bir katlet. Acılar içinde yok et. Çünkü artık acun bunlar yüzünden iyice çekilmez oldu. Yağcı, taraflı, trol, yavşak, adı, şerefsiz, orunlu orunsuz ama mutlaka onursuz itler yok olduğunda, acun rahat bir nefes alacak. 

Bu çağın Tanrı kıyınını versin.
İtler kurdu boğmak için dört bir yandan saldırıda. 
Kurtluk zor.
İtlik kolay.
Çünkü itin sahibi çok!
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI