ATSIZ, Hep haklı çıkıyor!


Ahmet Haldun Terzioğlu DESTANCI
ahterzioglu@orhuntv.com
 
 

"Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Bu sebeple bir ana inanç ve ana düşünce olan ülkü asla değişmediği halde siyaset yani taktik her zaman değişir.İnsanlar iktidara geçmek için partiler kurarak çalışırlar. îktidara geçmek oy kazanmakla mümkün olduğu için oy sahiplerinin fikrini ve gönlünü almaya uğraşırlar. Bunu sağlamak için taviz verirler; propaganda yaparlar; kendilerini beğendirmeye çabalayıp bol bol da yalan söylerler. Hatta rakiplerine iftira attıkları da olur.
Partilerde ülkü yoktur İktidara geçmek veya orada kalmak için en aşırı tavizlerden çekinmezler.
Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiçbir parti Türkçü değildir.
Türkçülük bugün siyasî değildir. Fakat bir gün siyasî bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı. durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçeklerin yeniden gerçekleştirecektir.
İlerde şartlar hazır olunca, meşru partilerden biri Türkçü parti haline gelir veya bir Türkçü parti kurulursa Türkçülük o zaman siyasete girmiş olacaktır. Şu da unutulmamalıdır ki, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir.
Nihal ATSIZ, Ötüken, Şubat 1970, Sayı: 104"

 
Böyle demişti Gökbilge!
Doğru...
Alın bakın önünüzdeki partilere. 
Yönetenlere bakın!
Tek amaçları iktidara gelmek. Bunun için de her yolu deniyorlar. Ödünler veriyorlar. Dün söylediklerini bugün inkar ediyor, tam tersini söylüyorlar. Birbirlerine sövüp, hakaret edip sonra kucaklaşığı birlikte çay içiyorlar. Bir dost oluyorlar bir yağı. Standartları yok. 
Dini kullanmak konusunda öylesine iğrençliklere bulaşıyorlar ki kişi dinden soğuyor. Son günlerde şehitlerimizin cenazelerini bilr kullanıp, kutsalımız üzerinden oy devşirme hareketleri iğrenç!
Yalan söylüyorlar. Budunun gözünün içine baka baka yalan! Sonra bu yalanı ortaya atanlara kızıyorlar. Saydırıyorlar.
Sürekli kazanma ardındalar. Kendileri kazanacak, oğulları kızları kazanacak, kap ve uyaları kazanacak, yandaşları, destekçileri, çağcıları, yalakaları kazanacak..
Devlet hazinesine el atıyorlar. Yetim hakkına el atıyorlar. 
Haksızlık ana ülküleri. Memur kadrolarını mülakat uydurması ile yandaş, partili, yalakalara armağan ediyorlar.
Garibanlar, karabudun hep eziliyor, ama ezildiğini fark etmeden yıllarca kandırabiliyor.
Siyaset, hep böyleydi, hep böyle, böyle de sürecek gibi görünüyor.
Siyaseti yaptığını sanan karabudun, şakşakçılktan öte gidemiyor etkinlikte.

Sİyasette ilke yoksa, Türkçünün siyasette ne işi var!
Siyeset, gireni kirlettiğine göre, temiz kalmanın yolu uzak durmak!

Gökbilge Atsız haklı!
Yine haklı!
Hep haklı!
Öylesine haklı ki, bir zamanlar okuduğumuzda "Bu kadar olmaz" dediğimiz, oğluna öğüt olsun, diye yazdığı "Türk milletinin yağıları" uyarısı bile doğru olduğu ortaya çıktı.
İşte bugün Rus'un yaptığı. Rus'u dost bilenlerin, Türk'ün başına açtığı dertler...

Türkçülük en üst düşünme sistemi, Türkçü en üst usca düşünen kişidir.
Türkçü AKBUDUNDANDIR!
Karabudunu yönetmek üzere görevlidir!
Ama bu pis siyasetle olmaz!

 

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI