Reklam
Reklam


Mansur Başkan "Yalakalık etmeyin lan" dedi.
Yalakalar adama feleğini şaşırtır. Mansur Başkan, yalakalara "Dur" dedi.

Mansur Başkan "Yalakalık etmeyin lan" dedi.
+ -

Benzetmek gibi olmasın, Firavunlara, "tanrı kral" derlerdi.

Şimdi bu şerefsizler, kendilerinin tanrı olmadığını, sıradan kişiler olduklarını bilmezler miydi?
Bililerdi elbet!
Ama çağın yalakaları, çevresine toplanıp, secde ederse, sen tanrısın, derse, bir kişi on kişi, yüz kişi bunu yaparsa, Firavun lavuğu da elbette kendisini tanrı görmeye başlar. 
 
İşte şimdi de siyasilere tapınma var.
Zortik zortik tipler, ekmek için, kemik için havalara sokmak sayrılığı var.
Sen en büyüksün, sen bir tanesin, sen ne dersen o olur, sen reyizsin, sen halifesin, dersen bir adama, bunu da yağla söylersen, toplu olarak seslendirirsen, adam da kendini hakkaten bir şey sanır.
 
Aynı benzer şerefsizler, Kenan Evren'in uyduruk resimlerini, aman efendim, ne eşsiz eserler, diye satın alıp, sonra da çöğe atmadılar mı? Ona da "paşam sen bizim kurtarıcımızsın" demediler mi?
 
Hadi daha yakın tarih, İ. Melih efendi hazretlerini, şişirip şişirip, resimlerini odalarına asıp, sen alemin en büyüğüsün havasına sokmadılar mı? Sonra da adamın kıçına bir tekme atıp, defol git, dediklerinde, şoka girmedi mi, hani ben büyüktüm, diye ağlamadı mı, şimdi de kimsesiz kalınca, efkarını Twit atarak çözmeye çalışmıyor mu?
 
Ha, işte şimdi bu yağcı yalakalar, bu namussuzlar, Mansur Başkan'a sardılar. İş yaptırmayacaklar ya, her gün 100-150 kişi odasına dolup, kutlamaya geldik başkanımi sen büyüksün, en büyüksün, falan edebiyatına, ekmek derdine düşünce, bu işi yüceltmek için Mansur başkanın fotoğraflarını oraya, buraya, odalarına asınca, masalarına çereçevletip koyunca, hatta Atatürk'ümüzün yanına yerleştirince, 
Mansur Başkan kızdı!
Hop lan yalakalar. Yeter.  Bi gelmeyin yanıma. Bırakın bir çalışayım. Bitmedi kutlamalarınız, demese de Rusya'ya kaçarak bu lavuklardan kurtulmaya çalıştığı gibi, bu resim asma yağcılığına da dur, dedi.
Asmayın lan benim resimlerimi oraya buraya yağcılar, diyerek saydırdı. 
Asacaksanız babanızın resmini asın. Ben sizin babanız mıyım, lan, diye şekil de yaptı.
 
Helal olsun Mansur Başkan!
Yağcılara, yalakalara, ekmekçilere, kemikçilere, kutlama ayağına gelip Belediyeye yerleşen kişiliksizlere iyi bir ders verdiniz.
 
Uyaralım bir daha:
 
Sakın ha, Mansur Başkan'ın resmini oraya buraya asmayın. Yağcılık, yalakalık yapmayın lavuklar. Bırakın da adam çalışsın, işini yapsın.
Size ekmek yok bu belediyede. Yetim hakkı yetime. 

Gidin İ. Melih Bey hazretleri ile twiticilik oynayın!
 Kaynak: Orhun tvYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI