LİBYA'YA ASKER...
Her yapılan, büyük bir planın parçası olmalıdır!

LİBYA'YA ASKER...
+ -

Kıbrıs, Türk devleti için ilk denizaşırı hedefti. 

Çok kişi, hele yaşı genç olanlar, bu konuda yaşananları bilmezler. Araştırmak, öğrenme çabası da kişisel bir ilgidir bizde. Merak denilen konu çok az yaygındır.
Konuya dönelim:
Kıbrıs sorunu başladığında, ilk olarak ABD yardımı ile verilen jetlerimiz Kıbrıs Gök'ünde uçtuğunda, bunun üzerine ABD'nin ünlü Johnson Mektubu gündeme geldiğinde, DEVLET, gerçek devlet, önünde sonunda Kıbrıs'a bir harekât yapılacağını öngördüğü için, TSK içinde bir denizaşırı harekât planı yapıldı. Buna bağlı olarak da hazırlıklara başlandı.
Neydi bu harekât için gerekli olanlar?
Deniz kuvvetlerinde çıkarma gemisi yoktu. Bunların yapımına geçildi ve ilk etapta yurtdışından elde edilmesi yoluna gidildi.
Sonra...
Hava indirme harekâtı kaçınılmazdı. Bunun için de paraşüt birlikleri gerekiyordu. Öncelikle bir Paraşüt taburu kuruldu Ankara'da. Ardından bir Hava İndirme Tugayı kurulmasına karar verildi.
Tatbikatlarda öncelik kara, deniz ve hava kuvvetlerinin işbirliği üzerine planlandı. Hedefte de hep Kıbrıs vardı. 
 
Zamanı geldi ve Kıbrıs'a çıkıldı, inildi.
 
Şimdi...
 
Büyük, köklü devletler, planlarını çok uzun gelecek üzerine kurarlar. Bunun için de geçmişlerinden büyük dersler alırlar. 
Türk devleti, böyle bir devlettir.
Bugün karar verip, yarın yola çıkmaz. 
Siyaset başkadır, devlet başka. Her ne kadar siyasetle devletin zaman zaman karıştığı sanılırsa da öyle değildir.
 
Şimdi...
Devlet, Libya'ya asker gönderme konusunu dikkate almışsa...
Hani o Fetoş itlerinin kuklalarının, girdiklerini sandıkları, budunun da bunun gerçekleştiğini düşündüğü, KOZMİK ODA var ya!
Hiçbir hain it, o odalara girmedi, giremez! Oradan hiçbir bilgi almadı, alamaz. O iş piyasaya nasıl yansıdıysa yansısın, Türk devleti gizlerini her dem korumuştur, koruyacaktır. 
 
İşte, bugün, Libya konusu gündeme geldiyse, o köklü geleneğin, gizin, Türk devlet töresinin, bunu çok çok çok önceden öngörmesi ve hazırlıklarını tamamlaması ile mümkündür.
Yoksa...
Hadi, Libya çağırdı, gidiyoruz, tipi bir yapılanma Türk devleti için mümkün değildir. Türk devleti böyle çalışmaz!
 
Libya'ya gidilmesi gerektiği için gidilecektir.Kaynak: Orhun TVYORUMLAR

GEÇİLİ
03-01-2020 08:52:00

Hocam Orhun tv de yeniden yazmaya başlamışsınız yazınızı özlemiştik.Bir ara dedim ne oldu acaba orhun tv de niye yok diye meraklanmıştık ama site daha hızlı daha sade olarak geri geldi hoş geldiniz.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI